Ikka need jäägid!

Mul on endiselt kodus suur hulk lõngajääke. Nüüd võtsin siis jälle ühe portsu ette. Kõigi muude plaanide vahepeal… Mõni tokk on 20 grammi raske, teine jälle 2 grammi. See tähendab, et mõnest saab 7-8 rida ja teisest heal juhul pool rida kootud. Aga põhiline, need on kõik mu meriino-, lambavilla ja sokilõngade jäägid. Mõnes üksikus on ka midagi muud sees, aga laias laastus on tekstuur ikkagi üpris ühesugune. St et ühtegi karvast lõnga ei ole (nt suure alpaka sisaldusega).

Muster on see kõige tavalisem, mida esimesena alati õpitakse – ripskude. Peale vaadates on tekk küll koguaeg valet pidi, aga tegelikult mida rohkem edeneb, seda ägedam on.

Tulemus on väga raske ja tihe. Valisin lõngahunnikust kõige jämedama tekstuuriga lõnga ja selle lõnga juurde veidi peenemad vardad kui muidu. Põhjus selles, et kõik lõngad on erineva jämedusega ning mitut kokku kombineerides ei ületa ma ikka kõige jämedamat.

Teki algus ja lõpp on rohkem meriino ja keskele lähevad villased. Meriinot koon mõne peenikese villasega ka kahasse. Torkiva lõnga vastane laps on juba järjekorras ja ootab, millal see imesoe tekk valmis saab. Hetkel on küll veidi kahtlane tunne, et enne saab lõng otsa, kui tekk õiged mõõtmed. Aga eks see lähiajal paistab.

Vardad 4,5 mm. Jämedamad lõngad on Schanchenmayr Merino Extrafine 85, Dropsilt Nepal, Lima, Karisma, Big Merino ja Merino Extra Fine. Peenemate hulgast leiab Dropsilt Baby Merinot ja Nordi, Schachenmayr Merino Extrafine 170 ning Midara beebilõngad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: