Diivanipadjad

Diivanipatjade idee tuli mul juba eelmise aasta lõpus. Lõngajääke on mul kodus küll ja nii võtsin esimese hooga vardad kätte ja hakkasin kuduma. Kõik oli ilus tore, aga kui esimene tokk lõnga hakkas lõppema, siis pidin tõdema, et diivanipadjad ei ole teps mitte lõngajääkide hävitamise protsess vaid ikka täitsa klassikaline valin lõnga, tooni, tellin jne. Ehk et teisisõnu ei olnud mul kodus piisavas koguses peenikest lõnga.

Soov diivanipatju teha aga oli nii suur, et lasin kõik lõngavarud silme eest läbi. Meenus üks eelmisel talvel alustatud kampsunkleit, millest oli juba puusade osa valmis, kuid pidevalt käis peas mõte, et “miks villane, mitte meriino”. Nii ma siis hakkasin seda lõngahunnikut teisest otsas hävitama ning valmis 3 padjakatet. Alles jäi veidi üle kahe toki lõnga kahekümnest.

Sisupadjad on pärid Kaubamajast. Kindlasti leiab soodsamalt, aga mulle meeldis, et need hoiavad ilusti vormi, sain selveri kulleriga koju tellida ja kõige tähtsam, ei ole väga liistakad.

diivanipadjad

Drops Alaska ja Alpaca, Prym trukid (südamekujulised), Haapsalu mustrid. Juhendi leiab eelmise aasta viimasest ajakirjast Käsitöö, kui sul on soov ka endale sellised padjad teha. Lõngakulu ca 300g.

Soov sai seega peaaegu täidetud. Aga siiski oli sisimas see esimene mõte teha padjad mõnest peenemast lõngast. Kui jämedamast lõngast tehtud padjad said heledad hallid, siis tahtsin ikkagi sinist värvi kõrvale, mis sobib mu suvemajakese sisuga. Juba ammu sain sugulaselt türkiissinist Drops Alpaca lõnga, millest oli tal alles jäänud peaaegu kolm tokki. Täpselt ühe padjakatte jagu. Tellisin seda tooni juurde ka. Värvierinevus on väga suur (saadud lõngatokid olid juba mitu aastat vanad), aga ehk veidi hämaras suvemajakeses ei hakka silma, et padjad veidi erinevat tooni.

Juhend sinisel padjal küll puudub, aga vihjeks nii palju, et silmuseid sai üles loodud täpselt sama palju, kui Alaska puhul ning mustrikorduseid kõrgusesse on veidi vähem. Lõngakulu ca 100g.

#drops #dropsalaska #dropsalpaca #prym

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: