Käpakirjaga kampsun

Siin on minu selle aasta esimene kudumise projekt. Idee tuli põhimõtteliselt mõne päevaga juba aasta lõpus, visand sai tehtud oma mustrivihikusse, mustriks valisin oma lemmiku Haapsalu mustrite hulgast ja lõngaks sai luksuslik Rowan Island Blend, mille ma endale juba kampsuni tarbeks septembris soetanud olin Kuressaare lõngapoest.

Kiidan kohe Kuressaare lõngapoodi kahe käega! Kuigi ma pole märganud, et neil e-pood oleks, siis FB`s nendega ühendust võttes ja oma soovist rääkidest oli pakk juba paari päevaga pakiautomaadis. Teine variant oleks olnud tellida Käsitööjaamast, aga tasub tähele panna, et olemasolev kaup liigub sealt tellijani kaks kuni neli nädalat.

Tulemus on lihtsalt imeline ja pits teeb kampsuni nii nii eriliseks.

Tagant järele on mul tekkinud mõned tähelepanekud nii kampsuni kui lõnga kohta. Näiteks külgedele oleks võinud mustriosa isegi laiemalt kududa nii ühe käpa jagu. Tegemise ajal olin kaua kahtlev nii varrukate pikkuse kui ka õlgade lahenduse osas. Aga nüüd olen pika varrukaga väga rahul ja raglaani kahandustega samuti.

Küll aga jäägu luksuslik lõng ikka erilisematele kudumitele. Igapäevaseks kasutamiseks see lõng väga ei sobi, kuna läheb väga väga kiiresti topiliseks. Naturaalselt materjalilt on küll toppide eemaldamine kerge, aga siiski kaotas kampsun üpris kiiresti oma värske väljanägemise. Erinevalt näiteks sellest kampsunist, millega ma käisin aktiivselt 3 talve ning mille ma nüüd suurte külmadega uuesti kasutusele võtsin.

Kuigi ma olen enne seda kudumit kudunud täpselt kolm naiste kampsunit ja mõtlesin, et ei enam, siis nüüd olen ma täitsa teist meelt. Hetkel ma ei jõua oma pere tarbeks kindaid ja mütsegi kududa, sest varrastelt tuli üks väga väga ammu alustatud meeste kampsun. Juba on varrastel valmimas laste kampsun pikkusele 158 cm, peale seda suurusele 164 ja 122. Ja samuti on mul juba idee, kuidas Drops Alpacast kududa igapäevaseks kasutamiseks üks pitsiline naiste kampsun, mis on veidi pitsilisem, kui pildil olev. Samuti on plaan teha kõige selle kõrval üks puuvillane naiste topp, aga selles ma pole veel kindel, kuna kuidas lahendada varrukateta ülaosa, selle osas mul veel nägemus puudub.

Kampsuni juhendi leiad selle aasta esimesest Käsitöö numbrist! Foto: Käsitöö

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: