Lõngahävitus

Ma olen nüüd mõnda aega jälginud seda joont, et uusi lõngu ei osta (vahel küll libastun) ja koon lõngasahtleid tühjaks. Peaaegu õnnestub. Triibuliste sokkidega sai üksjagu jämedat lõnga hävitatud, kuid samas, tuli ka veidi juurde tellida, kuna õiget värvi triipe jäi puudu. See tundub minu puhul pigem reegel olema, see juurde tellimine.

Vaatasin nimelt oma Drops Andese jääke ning kuna sõbranna unistab soojast tekk-sallist, mida ta ise endale teeb, siis tekkis endal ka ühe sooja pehme pleedi isu, mida on mõnus üle õlgade jahedal suveõhtul tõmmata. Leidsin ühe lainelise mustri ja kuna mul on teki jagu st 1,6 kg seda lõnga kahes toonis, siis kannatab ühe triibulise teki teha ideaalselt.

Andes tekk

Samuti on mul üks alpaka villast pitsiline tekk pooleli, kuid seda teen ma reaalselt lõngajääkidest, mitte kokku ostetud lõngatokkidest, mis seisma jäänud. Ja millal mul ükskord piisavas koguses jääke on, seda ma ette ei tea, kuna toonid on seal pigem heledamad. Seega see projekt valmib tasapisi ja hetkel seisab/ootab.

PS! Ma nii mäletan veel neid aegu, kuidas ma oma peas imetlesin suurte tööde tegijaid, et kuidas nad viitsivad. Ja nüüd vaatan oma 100-200 grammiseid samast toonist lõngasid ja kahetsen, et ühtegi naiste kampsunit nii ei saa…

Kes mäletab veel jõulude aegset sokkide koos kudumist Noviest`i koo ja loo FB grupis, siis teab, et sealsetest sokkidest/põlvikutest jäi ka üksjagu lõnga alles. Minul vähemalt küll, kuna tegin keskmises suuruses põlvikud. Nendest jääkidest valmis nüüd paari õhtuga selline vahva mänguasjade kott nuku riietele. Ma lähemat pilti näitama ei hakka, aga kogu kott on vaid parempidi-pahempidi silmuseid kombineerides. Üles lõin 124 silmust nr 5 varrastele (piisaks ka 100`st silmusest, kui jääke vähem) ja sai parajalt suure koti ning ära kulutasin kogu lõngajääkide portsu. Veidi jäi alles veel Novita Nalle lõnga, millest tegin kotipõhja, -suu ja paelad. Õhemat pinda on lapsel kergem kokku tõmmata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

<span>%d</span> bloggers like this: