Kuidas pildistada 6: Võttenurk ja taust

Pidin juba suve lõpus kirjutama, kui palju muudab pilti erinev võttenurk ja kui oluline on ühe pildi juures “õige” taust. Nüüd, kus ma otsisin endale kõrvarõngaid, jäi silma väga palju ilusaid ehteid, aga kuna pildid olid nii kehvakesed, siis ostma ei kutsunud ja nii jäigi. Tunnistan ausalt, et hoolimata ilusatest ehetest, ei salvestanud ma nende ehtemeistrite lehekülgi ka lemmikute alla. Mõned pildid on nii udused, mis minul näiteks panevad pea valutama ja ma lihtsalt ei saagi sellistelt piltidelt midagi vaadata ning loobun. Aga üldiselt, udused pildid, võttenurk ja taust on kolm sellist asja, mis ei sõltu üldse fotokaamerast vaid ainult pildistajast. Neid kõike saab muuta lihtsa vaevaga ja kui tehnilise ning teooria poole pealt jääb teadmisi vajaka, siis nende lihtsate märksõnadega saab palju ära teha.

Kõige tavalisemad pildid, mis erinevatel tegijatel silma jäid, olid tehtud millegi peale asetade (kirjul laudlinal, voodipesul), otse alla pildistades, välku kasutades. Pilku püüab sigri-migri taust ning negatiivse mulje jätab see, kui pildile on robustselt visatud kontaktandmed.

Võttenurk-ja-taust

Taust – Kõige lihtsamini muudetav. Vali pildistamiseks kindlasti ühevärviline taust, kui sinu pildistatav ese ise on värvikas. Ühevärviline taust on kindla peale minek ka ühevärvilise eseme puhul. Hea, kui nad oleks erinevat tooni st. värvilise eseme puhul taust kas hele või tume. Võib tunduda küll, et pildid tulevad igavad, aga see ei ole nii. Meisterda või osta üks käsitööna valminud pisike ehete karp, mida pildistamisel aksessuaarina kasutada ning juba see annab väga palju juurde. Tootekirjelduses on võimalik ära mainida, et karp ei ole saadav koos ehetega või siis hoopis pakkuda seda lisana juurde. Või ole loominguline. Rippuvaid kõrvarõngaid tahaks pildil samuti rippuvalt näha. Selleks sobiks ju need riputada mõne ühevärvilise klaasi või tassi servale. Ja tegelikult ühel ehtemeistril võiks ju olemas olla ehtepuu, mis oleks võimalikult neutraalne, kuhu külge oma müügis olevad ehted riputada, et üks pilkupüüdev tootefoto teha. NB! Kui sa elad imeilusa interjööriga kodus, siis pole see taustaks üldse keelatud, seda saab edukalt ära kasutada, aga pea meeles, taust peab olemas puhas ja korras. Ei mingeid lapse mänguasju või pesuhunnikuid. Pilti teeme korras toas! Kogu erinevate piltide tegemiseks inspiratsiooni pinterestis.

Võttenurk – Alusta sellest, et asetad oma pildistatava eseme taustast kaugemale, siis jääb ebaoluline osa pildist udusem. Ole pildistatava suhtes mingi nurga all nii, et üks asi oleks pildil lähemal, teine kaugemal. Need võtted annavad pildile ruumilisust juurde. Võttenurk ise on loomingulisem pool ja see ei tule mul endalgi alati välja. Veel pea meeles, et pildistatav on samal kõrgusel sinu kaameraga, et ei teeks seda pilti alt üles või ülevalt alla. Kui sa asetad eseme lauale, siis tule kaameraga ka võimalikult vastu lauda pilti tegema, mitte ei tõuse laua kohale püsti, et pildistada ülevalt alla. Proovi ja katseta ning veelkord, ammuta inspiratsiooni.

Kui pilt tuleb udune, tee see uuesti! Praegu on valget aega vähe, aga siiski katsu pildistamiseks leida päevas see kõige valgem aeg. Ehetega on lihtne, tee pilti aknalaual ja ole loominguline. Ja oma kontaktandmed lisa oma kodulehele kergesti kättesaadavale kohale. Pildile lisa oma lehte iseloomustav nimi, mis googeldades kohe su lehele juhatab.

Minu valik pilte on Teie ees ja pildil olevad kõrvarõngad on soovijale saadaval :)

Võttenurk-ja-taust1

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: